Cykl spotkań „FOTOGRAF W PODRÓŻY” - Fotoplastikon Warszawski
50105
single,single-post,postid-50105,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,,vigor-ver-1.8,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

Cykl spotkań „FOTOGRAF W PODRÓŻY”

Cykl spotkań z fotografami – podróżnikami. Zaproszeni goście będą opowiadać o niezwykłych miejscach, które odwiedzili i charakterystyce pracy fotografa w podróży, a także udzielą porad, jak wykonać niezapomniane zdjęcie.

09.03 (czwartek) godz. 19.00

Spotkanie z Markiem Arcimowiczem, fotografem, podróżnikiem. Zawodowo fotografią  zaczął zajmować się w roku 1994 podczas wyprawy do Tybetu. Od roku 2000 regularnie już współpracuje z polska edycją National Geographic. Równolegle jego zdjęcia pojawiają sie w Newsweeku, Men’s Health, Focusie i wielu innych magazynach. W 2012 roku, wraz z dwoma wspinaczami z Wenezueli, jako pierwszy człowiek na świecie zdobył niezwykle trudny szczyt Tramen Tepui, na styku Gujany i Wenezueli.
Od trzech lat pracuje również z Martyną Wojciechowską przy realizacji programu „Kobieta Na Krańcu Świata” i właśnie o tym projekcie, z okazji Dnia Kobiet, opowie na spotkaniu.

Razem z Martyną Wojciechowską oraz ekipą filmową podróżują po świecie, aby przedstawić  historie niezwykłych kobiet mieszkających w najdalszych zakątkach naszej planety. Historia zawarta w pokazie – tak jak ekipa filmowa – przemyka przez różnorodne kulturowo i geograficznie obszary. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak żyje się na syberyjskiej północy i jak powstawał okładkowy materiał magazynu National Geographic z Tanzanii. Poznamy również ciekawostki z najnowszej edycji tego programu, ponieważ Marek Arcimowicz dotrze do nas prosto z nagrania do 9 serii „Kobieta Na Krańcu Świata”.

Na spotkanie zapraszamy nie tylko kobiety!

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

23.03 (czwartek) 19.00

Spotkanie z Dominikiem Bacą, podróżnikiem, żeglarzem i fotografem. Od 12 lat regularnie podróżuje lądem i pod żaglami, czego efektem są fotografie z 6 kontynentów. Organizował i uczestniczył w wyprawach żeglarskich dookoła Ameryki Północnej i Ameryki Południowej – QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych nagrodami: I nagroda Rejs Roku 2006, Kolos w kategorii żeglarstwo 2007 i National Geographic Traveller 2006. Jego zdjęcia i teksty ukazują sie w czasopismach żeglarskich i podróżniczych m.in. Żagle i National Geographic. Od 7 lat wspólnie z żoną (urodzoną w sercu kolumbijskich Los Llanos) realizuje wyprawy w nieznane zakątki Kolumbii i inne miejsca Ameryki Południowej, gdzie odwiedza żyjące pierwotnie plemiona indiańskie.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

zielone