LENIWA 2lekki

LENIWA NIEDZIELA Z…

„LENIWA NIEDZIELA Z …” to cykl warsztatów ze sztuką, podróżą, fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, muzyką, a także książką i filmem. W wybrane niedziele o godz. 16.30 Fotoplastikon Warszawski stanie się miejscem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci do świata wyobraźni i twórczych działań.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: mkoziara@1944.pl lub 22 6296078

 

27 lutego „Leniwa niedziela z archeologią”
Zapraszamy na warsztat wokół książki pt. „Archeologia. Mumie, złoto i stare skorupy”, który poprowadzi jej ilustratorka Joanna Czaplewska. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się czemu stare skorupy są dla uczonych cenniejsze niż złoto, przekonają się, jak natrafić na mumię podczas górskiej wycieczki, i odkryją, co trzeba zrobić, by zostać archeologiem. A czy wiecie, że w egipskich grobowcach znaleziono mnóstwo skarbów? Między innymi odkryto złotą maskę faraona Tutanchamona. Podczas warsztatu uczestnicy zaprojektują własne maski wykorzystując tekturę, farby, kolorowe papiery.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych archeologów żądnych przygód do wspólnej zabawy i wysłuchania opowieści o ciekawych odkryciach!

 
6 marca „Leniwa niedziela z cyrkiem”

Sztuka cyrkowa ma swoją piękną historię. Podczas spotkania z cyrkiem poznamy kilka jej tajemnic i ciekawostek: od starożytności po czasy obecne, przyjrzymy się dyscyplinom cyrkowym, a także poznamy prawdziwych artystów, których całe cyrkowe życie mieści się w dwóch 100-letnich walizkach. Co z nich wyjmą? Czym zaskoczą? Tego dowiemy się podczas Leniwej Niedzieli z cyrkiem. Po prezentacji i ciekawostkach historycznych i części pokazowej zaprosimy na warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli przekonać się czy łatwiej jest być żonglerem czy ekwilibrystą.
Spotkanie poprowadzą artyści Pracowni Cyrkowej: Agnieszka Bińczycka i Piotr Woźniak

 
13 marca „Leniwa niedziela z Himalajami”

Jak wysokie są najwyższe góry świata Himalaje i jak one powstały? Po co jeżdżą tam wspinacze? Jak się czuje człowiek na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza? Czym się różni życie mieszkających w Himalajach Nepalczyków od naszego? Jak wyglądają ich domy, pismo, jedzenie i stroje? Podczas zajęć dzieci obejrzą zdjęcia i filmy, posłuchają dźwięków instrumentów i dzwonków jaków, zrobią mapę Himalajów z ośmiotysięcznikami i namalują znaki z kamieni modlitewnych, jakie spotyka się przy nepalskich ścieżkach. Prowadzenie – Katarzyna Biernacka, podróżniczka i fotografka.