ZAWADA_plakat_ogolny_DRUK (1)

„Świat Andrzeja Zawady”. WYSTAWY

Zapraszamy na niezwykłe pokazy zdjęć autorstwa Andrzeja Zawady – himalaisty i podróżnika, a także znakomitego fotografa dokumentalisty. Fotografie zostały wykonane podczas wyprawy do Wietnamu zorganizowanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W tym roku przypada 60. rocznica ekspedycji naukowej. Z tej okazji prezentujemy ponad 200 zdjęć ze zbioru przeszło 500 unikatowych stereoskopowych fotografii podarowanych Fotoplastikonowi Warszawskiemu przez żonę, Annę Milewską. Program cyklu „Świat Andrzeja Zawady” obejmuje pięć odsłon fotograficznej dokumentacji kilkumiesięcznej podróży drobnicowcem m/s Generał Bem po krajach Azji Południowej i Wschodniej.

Uwaga! W związku z pokazami wystaw z cyklu Świat Andrzeja Zawady” w październiku nie będzie prezentowana wystawa stała „Niedziela z dawną Warszawą”. Na spotkanie ze stolicą z sprzed 100 lat zapraszamy ponownie od listopada.

 

od 4.10 do 8.10 – WIETNAM

Wyprawa do Wietnamu w 1957 roku, z przystankiem w Hanoi i stacji geofizycznej w Cha Pa.

 

od 11.10 do 15.10 – INDIE

Miasto kontrastów, czyli Bombaj w 1957 roku. Unikatowe przykłady kolonialnej architektury z widoczną na fotografii Bramą Indii.

 

od 18.10 do 22.10 – CEJLON

Piękne plaże, majestatyczne słonie i niesamowite bogactwo przyrody u progu lat 60. XX wieku.

 

od 25.10 do 29.10 – CHINY/PEKIN

Wielkomiejski Pekin oraz Zakazane Miasto.

 

2.11 do 18.11 – AZJA  ANDRZEJA  ZAWADY

Najlepsze fotografie wykonane przez Andrzeja Zawadę w trakcie podróży po azjatyckich krajach.

 

UWAGA!

Wystawie towarzyszyć będą różne spotkania i wydarzenia(zob. zakładkę wydarzenia) związane z cyklem „Świat Andrzeja Zawady”.