FOTOGRAF W PODRÓŻY

Cykl spotkań z fotografami – podróżnikami. Zaproszeni goście będą opowiadać o niezwykłych miejscach, które odwiedzili i charakterystyce pracy fotografa w podróży, a także udzielą porad, jak wykonać niezapomniane zdjęcie.
23.08 (czwartek) 19.00
Zapraszamy na spotkanie z MARIUSZEM STACHOWIAKIEM, fotografem i podróżnikiem, który propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie.
Opowie uczestnikom o trzymiesięcznej fotograficznej podróż po Australii, Wietnamie, Singapurze, w którą jako profesjonalny fotograf, zabrał ze sobą paradoksalnie tylko smartfon oraz niezbędne do niego akcesoria. I to właśnie takim zestawem fotografował przez całą swoją podróż, tworząc niesamowite fotografie, które często w swojej jakości trudno odróżnić od tej wykonywanej aparatem systemowym. Podczas spotkania podzieli się swoim sposobem na tworzenie fotografii właśnie za pomocą smartfona. Przedstawi w jaki sposób wykorzystuje potencjał urządzenia-zgodnie z ideą, że każdy aparat jest na tyle dobry, na ile jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości. Zademonstruje również swój sposób edycji zdjęć, który jest ostatnim, ale równie ważnym elementem przed publikacją zdjęcia w mediach społecznościowych, stronach www lub przygotowaniem do druku. Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany, autor licznych wernisaży, juror Wielkiego
Konkursu Fotograficznego National Geographic 2018. Organizuje i prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne. Współorganizator Opolskiego Festiwalu Podróżniczego.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl