FOTOGRAF W PODRÓŻY – Kasia Biernacka

FOTOGRAF W PODRÓŻY – Kasia Biernacka „Everest Marathon i Everest Basecamp Trek”

11.04. (czwartek) godz. 19.00

 

Co roku 29 maja czyli w rocznicę pierwszego wejścia na Everest, z bazy wyprawowej pod najwyższą górą świata startuje Tenzing-Hillary Everest Marathon. Trasa biegu prowadzi przez dolinę Khumbu i kończy się dwa tysiące metrów niżej, w Namche Bazaar. W zawodach rywalizuje około 150-200 osób, w tym kilkudziesięciu sportowców nepalskich.

W 2017 roku w maratonie wystartowało 6 Polaków. Zawodnik Salomon Suunto Team Piotr Hercog, któremu towarzyszyłam jako fotograf, wygrał kategorię międzynarodową i był 7. w klasyfikacji generalnej. Zapraszam na opowieść o robieniu zdjęć podczas treningów Piotra w Himalajach oraz o fotografowaniu samych zawodów. Jednocześnie będzie to foto-relacja z trekkingu do Everest Basecamp, który był naszą trasą podejściową do miejsca startu.

Kasia Biernacka kilka razy w roku jeździ jako fotograf i grotołaz na międzynarodowe wyprawy sportowe, eksploracyjne i naukowe. Jej zdjęcia można zobaczyć na Instagramie @kasiabiernacka_photography i na jej stronie kasiabiernacka.com. W Polsce Kasia współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju, gdzie jest Dyrektorem Programu Filmowego. Tłumaczy też filmy outdoorowe, pisze do magazynów teksty o odkrywaniu świata i prowadzi zajęcia edukacyjne oraz spotkania podróżnicze.

 

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl