muzeum-azji-i-pacyfiku-tomek-madej-3

Leniwa niedziela z … Japonia gra

26.05 (niedziela) godz. 11.00

JAPONIA GRA – warsztaty rodzinne

Świat gier i zabaw jest wspólny każdemu dziecku pod każdą szerokością geograficzną. Zajęcia poprzez odpowiedni dobór i różnorodność gier i zabaw mają przybliżyć najmłodszym uczestnikom kultury ich azjatyckich rówieśników.
Tomasz Madej zapozna uczestników z historią tradycyjnych gier i zabaw z Japonii. Poznamy między innymi kendamę – grę zręcznościową, składającą się z drewnianego uchwytu i przywiązanej do niego kulki. Nauczymy się wykonywać podstawowe triki. Sprawdzimy swoją zręczności podczas żonglowania woreczkami do otedamy. Dowiemy się czegoś o japońskich bączkach i różnych sposobach wprawiania ich w ruch. Nie zapomnimy również o japońskich grach planszowych.

Tomasz Madej – antropolog, kustosz, kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Azji i Pacyfiku. Kurator wystawy „Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji”. Naukowo zajmuje się zjawiskiem tradycyjnych gier, zabaw i sportów azjatyckich – poświęca im swoją pracę doktorską. Członek reprezentacji Polski 6. edycji Igrzysk Sportów Tradycyjnych 6th TAFISA World Sport for All Games. Zajmuje się też zjawiskiem związanym z turystyką kulturową, zwłaszcza wpływem turystyki na kulturę lokalną.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22/629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl