bbbbbbbb

LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ                                    

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

21 MAJA, godz. 16.00

Zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Anna Skowrońska, autorka ekologicznej serii książek o żywiołach: WODA, WIATR, OGIEŃ, ZIEMIA. Podczas naszego spotkania przyjrzymy się bliżej książce pt. „Ziemia”. Uczestnicy dowiedzą się więcej o ziemi – glebie i zobaczą, że jest ona jedynie naskórkiem Ziemi – planety. Dzieci usłyszą, jak powstała kula ziemska, jak się zmieniała i jakie kryje skarby. A w jaki sposób korzysta z niej człowiek i czy nie za silnie ją eksploatuje? Dowiemy się jak my możemy o nią dbać. Następnie dzieci na kartkach narysują swój pomysł na to, jak mogą troszczyć się o swoją planetę, co mogą zrobić w szkole, w domu, na wakacjach … aby zadbać o Ziemię. A na koniec wszyscy pobawią się w wesołe kalambury.

Anna Skowrońska – współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, które prowadzi z Katarzyną Radziwiłł od 21 lat. Autorka książek edukacyjnych. W Serii Żywioły ukazały się: WODA, WIATR, OGIEŃ i ZIEMIA. Tytuły cieszą się zainteresowaniem zagranicznych wydawców ukazały się w językach francuskim, hiszpańskim, katalońskim, niemieckim i chińskim. Wkrótce pojawi się wersja ukraińska.  Poza tym autorka wydała ALFABET POLSKI I ALFABET NIEPODLEGŁOŚCI związane z historią Polski.

 

28 MAJA, godz. 16.00

Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki Jana Wilkanowskiego „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”, która poprowadzi jej ilustratorka Ola Krzanowska. Razem z naszym gościem dzieci obejrzą tą niesamowitą pozycję literatury dziecięcej, porozmawiają o tym kto to jest ilustrator i jaką rolę pełni w pracy nad książką. Zastanowią się też czym jest dla nas „Bałtyk” i z czym najmocniej go kojarzymy. Następnie wspólnie zobrazują wybrzeże morza naszych marzeń. W ruch pójdą plastelina, farby, suche trawy i pozornie do niczego niepotrzebne elementy. Co z tego powstanie? Zapraszamy, przekonajcie się z nami.

Ola Krzanowska – ilustratorka i graficzka, absolwentka krakowskiej ASP, mama dwóch chłopców. Pracuje głównie dla dzieci, zilustrowała kilkadziesiąt książek i kilka podręczników.

Na kolejne „Leniwe niedziele z książką” zapraszamy we wrześniu😊

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.