patrz i sluchaj B1_ost_lekka

PAŹDZIERNIK-LISTOPAD/WYSTAWA CZASOWA: PATRZ I SŁUCHAJ

WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW „PORTRET DOKUMENTALNY”.

Wystawa fotografii stereoskopowych w ramach VIII edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

Na wystawę złożą się zdjęcia wykonane podczas warsztatów z „Portretu dokumentalnego” pod kierunkiem Michała Szlagi. Ich uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie poruszających historii i sportretowanie bohaterów codzienności.

Portretom oraz zdjęciom kontekstowym, pokazującym postać w ważnym dla niej otoczeniu, towarzyszy część reportażowa, zapis ważnych ludzkich historii, utrwalenie pamięci o wyjątkowych ludziach i wydarzeniach, nad którą czuwał Grzegorz Kapla.

Zobaczymy portrety ponad 20 osób, których biografia i postawa okazały się inspirujące dla naszych autorów.

 

Michał Szlaga – fotograf, dokumentalista, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Autor projektów „Odyseja”, „Polska” oraz cyklu „Stocznia Gdańska” realizowanego nieprzerwanie od 1999 r. do dziś. Autor portretów dokumentalnych bohaterów książki „Przerwany sen o Warszawie” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i LTW w 2016 r.

Grzegorz Kapla – reportażysta, dziennikarz, który słynie z jakości słowa. Redaktor prowadzący magazynu „Elle Man”. Autor ośmiu książek, takich jak „Bezdech”, „Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem” czy „To, co trwałe. Górale tradycja i wiara”.www.facebook.com/kaplawdrodze/

 

Wystawa czynna od 24 października do 10 listopada (od środy do soboty) godz. 10.00-18.00