aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Trzeci wymiar plakatu – Ola Niepsuj i Agata Nowicka

„TRZECI WYMIAR PLAKATU” to cykl czterech wystaw połączonych ze spotkaniami z najwybitniejszymi polskimi artystami i artystkami. W ramach projektu prace zaproszonych twórców zostaną zaprezentowane w trójwymiarowej formie – jako fotografie stereoskopowe w zabytkowym Fotoplastikonie Warszawskim. Każdej wystawie towarzyszy wernisaż, podczas którego odbędzie się spotkanie z artystami biorącymi udział w ekspozycji.
Wystawa odbędzie się 6.07 w godz. 10.00 – 18.00, wstęp wolny. Spotkanie z Olą Niepsuj i Agatą Nowicką odbędzie się 6.07 o godz. 19:00. Rozmowę poprowadzi Marcin Władyka. wstęp wolny, zapisy na: rejestracjafw@1944.pl.

 

Ola Niepsuj to ponad trzydziestokrotnie nagradzana twórczyni grafiki użytkowej i ilustracji, w tym laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC w 2017 roku. Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Dzięki wielkiej wrażliwości na detal, wyobraźni i kreatywności połączonej z biegłością w projektowaniu artystka kreuje własną, subiektywną rzeczywistość. Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej rysunki są publikowane w najlepszych polskich i zagranicznych magazynach takich jak New York Times, The Wall Street Journal, Harper’s Bazaar, Przekrój czy Gazeta Wyborcza. Ilustracje artystki zdobią również publikacje wydawnictwa Taschen, Thames& Hudson, okładki płyt muzycznych i plakaty. Jej klientami komercyjnymi byli między innymi Nike, HBO, KFC, Saks Fifth Avenue, Converse, Showmax, Ikea, Apple, Melissa, Skanska, Disney, Braun, Levi’s, Stripe, Panasonic czy Rimova.

 

Agata Nowicka ilustratorka i rysowniczka komiksowa, autorka plakatów i okładek do książek. Rysuje między innymi dla Wysokich Obcasów, PANI, VOGUE, Zwierciadła, a także dla The New Yorker, TIME i The New York Times. Jej prace były prezentowane w American Illustration Book, Communication Arts Annual i TASCHEN Illustration Now!. Współpracowała jako kuratorka między innymi przy tworzeniu wystaw ILUSTRACJA PL 2010 i 2012, Where I Come From na berlińskim festiwalu Illustrative i Malarze Ilustracji w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Marcin Władyka wykładowca akademicki, prowadzi na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pracownie projektowania graficznego (studia dzienne, wieczorowe i zaoczne), założyciel i główny projektant multidyscyplinarnego studia headmade realizującego zadania związane z kreacją wizerunku marek i instytucji, koncentrującego się w ostatnich latach głównie na obszarze kultury. Twórca plakatów, animacji telewizyjnych, grafiki wydawniczej.