123_Fotoplastikon-Anglia-2019-02 (2)

Uwaga! Do 9 marca przedłużamy wystawę „Po angielsku. Sheffield i Londyn 1964 w stereoskopowym obiektywie Zbigniewa Szczypki”.

Ze względu na duże zainteresowanie wystawą pt.: „Po angielsku. Sheffield i Londyn 1964 roku w stereoskopowym obiektywie Zbigniewa Szczypki”, przedłużamy jej prezentację do soboty, 9 marca.

Wystawa czynna  do soboty 9 marca w godz.: 10.00-18.00.

Zbigniew Szczypka – absolwent Technikum Telekomunikacyjnego, a także pracownik i stypendysta Państwowego Instytutu Telekomunikacyjnego – latem 1964 roku wyjechał do Anglii, by na Uniwersytecie w Sheffield prowadzić badania nad rozwojem linii transmitujących energię wysokiej częstotliwości. W wolnych chwilach od zajęć na uczelni oddawał się nowej pasji – fotografii stereoskopowej. Jego trójwymiarowe zdjęcia z uliczek i zaułków Sheffield oraz Londynu ukazują nie tylko znane zabytki architektury tych miast, ale także świat ówczesnej bohemy.

Za pomocą stereoskopowego aparatu sumiennie dokumentował znane zabytki – Tower Bridge, Westminster czy wiekowa zabudowa Uniwersytetu w Sheffield. Jego uwadze nie umknęły również londyńskie ulice, na których można było odkryć świat mody, kultury i sztuki.

Na wystawie prezentujemy 48 trójwymiarowych zdjęć autorstwa Zbigniewa Szczypki, które ukazują Sheffield i Londyn w latach 60. XX wieku.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz pod honorowym patronatem Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce.