Lato-2023-plakat-A1

Wakacje w Fotoplastikonie Warszawskim

Podróż dookoła świata. 28 czerwca – 25 sierpnia.

Wakacje to czas podróżowania, odkrywania nowych miejsc oraz poznawania różnych kultur i zwyczajów. Niestety nie zawsze jest możliwość wyjechania poza miejsce zamieszkania, dlatego w tegoroczne letnie ferie Fotoplastikon Warszawski zaprosi najmłodszych w podróż dookoła świata. W każdym tygodniu wakacji „zabierzemy” dzieci do innego kraju poprzez niesamowite opowieści podróżników, książki, artystyczne zabawy oraz budowanie z uwielbianych przez wszystkich klocków. W czerwcu, lipcu i sierpniu wraz z uczestnikami zajęć odwiedzimy: Ukrainę, Grecję, Turcję,  Japonię, Indie, Maroko, Australię, Nikaraguę.

 

Tą niesamowitą podróż zaczniemy 28 czerwca. Warsztaty będą odbywać się w środy, czwartki i piątki w godz. 11.30 – 13.00

  • ŚRODY: w niezwykłą podróż uczestników zajęć zabiorą książki (m.in. seria książek pt. „Świat dla Dociekliwych”  z „Wydawnictwa Dwie Siostry”), dzięki którym w sposób nieograniczony będą one wędrować w czasie i przestrzeni. Podczas warsztatów dzieci „zwiedzą” różne kraje, a kierunek tych podróży będą wyznaczały bajki, egzotyczne potrawy, zwyczaje, znani ludzie. Spotkania składają się z dwóch części: literackiej i plastycznej. Warsztaty poprowadzi Joanna Michalska – artystka, animatorka.
  • CZWARTKI:  zapraszamy na kreatywne zajęcia z wykorzystaniem klocków pobudzające dziecięcą ciekawość i pomysłowość. Warsztaty podzielone będą na 2 części: w pierwszej części uczestnicy, korzystając z zestawów oraz instrukcji Bricks 4 Kidz, będą budować obiekty charakterystyczne dla danego państwa, w drugiej części będą korzystać z zestawów klocków zawierających zasilacze i silniczki, dzięki którym swoje modele będą mogli samodzielnie wprawić w ruch. Warsztaty poprowadzi: Bricks 4 Kidz.
  • PIĄTKI: razem z podróżnikami dzieci będą odkrywać kraje poprzez zabawę, która angażuje zmysły, pozwala przeżyć przygodę, wychowuje i uczy. Nasi prowadzący stworzą atmosferę odległych zakątków globu, wykorzystując własne zdjęcia, etniczną muzykę, stroje, instrumenty, rekwizyty i eksperymenty.
    Warsztaty poprowadzą podróżnicy z grupy „Poznajemy świat”.

 

Wstęp wolny, zapisy: rejestracjafw@1944.pl lub 22 629 60 78, Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat.