„10 NAJLEPSZYCH FOTOGRAFII – spotkanie z Krzysztofem Hejke”

Cykl prezentujący dokonania najwybitniejszych polskich fotografów. Zaproszeni do Fotoplastikonu Warszawskiego goście opowiedzą o 10 wybranych przez siebie autorskich zdjęciach.
02.02 (czwartek) 19.00
Spotkanie z Krzysztofem Hejke, prof. zw. dr hab. sztuk filmowych, fotografem, operatorem, podróżnikiem, wydawcą. Od 1992 roku prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Operatorskim i Wydziale Reżyserii macierzystej PWSFTviT.
Swoje prace prezentował na ponad 100 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Jest autorem fotografii do kilkunastu albumów, m.in. do „Polska romantyczna”, który był siedmiokrotnie nagradzany w konkursach na najpiękniejszą książkę. Pomysłodawca i autor jedynej w Polsce publikacji albumowej, ukazującej kulisy władzy: „Premier w czerni i bieli”.
Współpracował z magazynem „National Geographic”. Uczestnik i dokumentalista wypraw wysokogórskich (m.in. Himalaje, Alaska, Syberia, Kaukaz, Kilimandżaro, Aconcagua).
Od kilkunastu lat podróżuje po dawnych Kresach Rzeczypospolitej Polskiej oraz Syberii, rejestrując aparatem życie i ślady aktywności Polaków, a także ich potomków.
Jego fotografie znajdują się w zbiorach muzeów i kolekcjach prywatnych.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl