„LENIWA NIEDZIELA Z … książką”

W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
19.02 (niedziela) 11.00
„Leniwa niedziela z książką”
Zapraszamy na warsztaty wokół książki „Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji”, które poprowadzi jej autor Michał Gąsiorowski. Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie, prawda? Młodzi fani motoryzacji dowiedzą się, czym różnią się rajdy od wyścigów i jakie są te najsłynniejsze. A ponieważ człowiek wciąż marzy o tym, by ​poruszać się szybciej i szybciej, prowadzący zdradzi, jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu i jak trudno było go osiągnąć. Motoryzacja jest fascynująca!
Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj mi, mamo”.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl
26.02 (niedziela) 11.00
„Leniwa niedziela z kolorami”
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się z czego malarze robili farby oraz jak wykonać pigment, aby uzyskać kolor czerwony, niebieski i zielony. Dzieci poznają, które spoiwo powoduje, że
farba staje się mocna i efektowna. Spróbują również swoich sił w jej wyrabianiu oraz wyczarują prawdziwe dzieło sztuki.
Zajęcia poprowadzą pomysłodawczynie projektu „Sztuczki ze sztuką”.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22629 60 78 lub e-mailem:rejestracjafw@1944.pl