„LENIWA NIEDZIELA Z … książką”

„LENIWA NIEDZIELA Z…”
W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

 

12.03  (niedziela) 11.00

„Leniwa niedziela z książką”

Co może wyskoczyć z książki? Odpowiedzią na to pytanie będą prace stworzone przez uczestników naszych warsztatów. Poprowadzi je Anita Garboś, ilustratorka i autorka literatury dziecięcej, która zdradzi, jak stworzyć książki typu pop-up. Uczestnicy będą tworzyć trójwymiarową „rozkładówkę” z ogrodem pełnym kwiatów, żuczków, dżdżownic i motyli.

Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj mi, mamo”.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

19.03  (niedziela) 11.00

„Leniwa niedziela z odkrywcami”

Kto zbudował kolej w Andach? Kto wymyślił salony piękności? Kto odkrył witaminy? Kto pierwszy poszybował w niebo? Kto wynalazł kamizelkę kuloodporną? Na te pytania odpowie Piotr Karski, ilustrator książki pt. „Pionierzy”. Na warsztatach dzieci poznają wybranych odkrywców oraz technikę drzeworytu. Każdy z uczestników stworzy także wynalazek, którego najbardziej brakuje mu w życiu.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

26.03  (niedziela) 11.00

„ Leniwa niedziela z opowieściami o Zamku Królewskim”

Jak wyglądało życie codzienne w czasach, gdy w Zamku mieszkał król? Kto zaprojektował budynek? Co działo się z nim podczas wojny? Skąd się wziął jego teraźniejszy wygląd? Podczas zajęć uczestnicy poznają historię i tajemnice Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zajęcia poprowadzą pomysłodawczynie projektu „Sztuczki ze sztuką”.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl