LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ – spotkanie i warsztaty z Aleksandrą Fabią

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski

WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

23 KWIETNIA godz. 16.00
Zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Fabia wokół książki pt. „Ładna historia”. Podczas spotkania prowadząca opowie o pracy ilustratora oraz jak tworzyła książkę o polskich królowych i królach. A w części artystycznej uczestnicy otrzymają brzozowe gałązki, na których powstaną drzewa genealogiczne. Cała praca będzie kolorowa, jak to u nas zazwyczaj, w ruch pójdą bibuły, pompony, piórka, brokaty, sznurki. Dzieci wyjdą z zajęć z nietypowym „portretem” rodzinnym 😊
Aleksandra Fabia skończyła edytorstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, zawodowo zajmuje się ilustracją i designem. Bywalczyni bibliotek, antykwariatów i targów staroci. Przez kilka lat mieszkała w Stambule, gdzie wystawiała prace w galerii Mixer Arts i gdzie zaczęła współtworzyć książki dla dzieci. Dotychczas pracowała dla wydawców z Polski, Turcji i USA. Zilustrowane przez nią „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” zostało nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii tekst i ilustracje oraz wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, zaś za „Ładną historię” wyd. Kropka otrzymała Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Na co dzień pracuje także w krakowskiej Pracowni i Muzeum Witrażu.
Zapraszamy też 21 i 28 maja na kolejne „LENIWE NIEDZIELE Z KSIĄŻKĄ”.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.