LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ – spotkanie z Marcinem Minorem

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych.
Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.30
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
5 CZERWCA godz. 16.30
5 czerwca zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci wokół książki pt. „Psyjaciele”, które poprowadzi jej ilustrator Marcin Minor. Uczestnicy zajęć będą tworzyć wymyślone światy za pomocą kolorowych tuszy, pasteli, węgla drzewnego. Bazą do poszukiwań baśniowych postaci będą stworzone wspólnie drzewa i kolorowe plamy. To z nich dzięki naszej fantazji powstaną niesamowite ptaki, śmieszne i dziwaczne stworki i potworki. Tu najważniejsza będzie kreatywność, którą ma każde dziecko, nawet te bardzo nieśmiałe. Żadne umiejętności nie są wymagane. I choć zdecydowanie nie będziemy dążyć do perfekcji, to jednak przekonacie się, że każda praca finalnie będzie wyjątkowa i zaskakująca. Zapraszam na wspólna artystyczną przygodę.
Marcin Minor to wybitny ilustrator, którego prace zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zilustrowała wiele książek – „Bajkowy rok”, „Gwiazdka z nieba”, „Tutaje”, „Ośmiornica Zośka” i gier – „Sen”, „Kruki”, „Smoki” czy „Koty”.
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl lub tel. 22 629 60 78
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.