PEJZAŻ BEZ KOLCÓW – opowieść Sylwii Mróz o Meksyku

Pejzaż bez kolców – opowieść Sylwii Mróz o Meksyku
Wstęp w Meksyk bez kolców – o nie wszystkim znanym obliczu Meksyku, jego szaleństwie, najlepszym jedzeniu na świecie i meksykańskim duchu porozmawiamy z autorką książki „Pejzaż bez kolców”, Sylwią Mróz.

Nie jest to kolejna książka podejmująca temat narkotyków, chociaż temat ten nie jest pominięty. Meksyk ma przecież znacznie więcej nam do zaoferowania. Majowie uważają, że poza wzrokiem, słuchem, węchem, dotykiem i smakiem naszym szóstym zmysłem jest serce, uczucia, intuicja. Dlatego warto się w Meksyku zgubić, iść na spacer bez wyraźnego celu, pobyć na targu, porozmawiać z ludźmi, pozwolić chwili trwać i cieszyć się nią. Dokładnie tak, jak robią to Meksykanie.

Co mają wspólnego Meksykanie z bajecznymi stworzeniami aksolotlami? Jak to możliwe, że jednocześnie oddają cześć Matce Boskiej z Guadalupe i Świętej Śmierci? Co mają wspólnego słowiańscy gradownicy z meksykańskimi zaklinaczami pogody? Jak przebiega oczyszczanie duszy za dwa złote? O tym i innych aspektach meksykańskiej duszy porozmawiamy w czasie spotkania. Do zobaczenia!

Więcej o książce:
http://muza.com.pl/reportaz/2507-pejzaz-bez-kolcow-meksyk-sloncem-malowany-9788328703896.html

Sylwia Mróz (ur. 1984)

Kulturoznawczyni i dziennikarka z wykształcenia i pasji. Od 2010 roku związana z Polskim Radiem, od 2013 roku radiowa korespondentka z Meksyku i Ameryki Centralnej.

Po ukończeniu wiedzy o kulturze i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła pracę w polskich mediach. Dziennikarstwo łączyła z różnymi zajęciami: oprowadzeniem po Warszawie, uczeniem języka angielskiego i wizażem. Od dawna fascynowała się kontynentem Ameryki Łacińskiej, co zaowocowało decyzją o przeprowadzce na drugi koniec świata. Poza brakiem mrozu jest zakochana w soczystych owocach, fantastycznym jedzeniu, zawsze dobrej pogodzie, bogactwie kultury i natury oraz ludzkiej serdeczności. W codziennym odkrywaniu bogactw tego kraju pomaga jej mąż, z pochodzenia Meksykanin.

Prywatnie lubi jazdę na rowerze, dobre kino i wino, poezję, Podlasie, pieczenie i gotowanie, wieczory z ukochanym, spotkania z przyjaciółmi i rozmowy z mamą.

Mróz ma jedynie w nazwisku.olny po rejestracji pod nr tel. 22/629 60 78 lub e-mailem: mkoziara@1944.pl