fotoplastikon-pks-plakat-a1-1

PKS-EM PO ŚWIECIE

Wystawa trójwymiarowych zdjęć wykonanych przez członków Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS) podczas ich podróży wzdłuż i wszerz ziemskiego globu.
Pierwsza część wystawy zorganizowana w technice anaglifów, cieszyła się wielkim powodzeniem i była pokazywana w całej Polsce w latach 2012-2014.
Część druga przygotowana została specjalnie dla miłośników Warszawskiego Fotoplastikonu Warszawskiego, by pokazać, że fotografia stereoskopowa ma się dobrze i że tak jak kiedyś byli, tak i teraz są ludzie, którzy ze swoimi dziwnymi aparatami utrwalają te bliższe i dalsze zakątki ziemskiego globu.
Na czterdziestu ośmiu stereoparach obejrzycie Państwo fascynujące obrazy z różnych stron świata ( Turcja, Niemcy, Chorwacja, Indie, Litwa, Chiny, Czechy, Szwajcaria, Holandia, Włochy i wiele, wiele innych), a dzięki technice obrazowania stereoskopowego będziecie mogli dosłownie wejść w zdjęcie i odbyć swoją wymarzoną podróż bez paszportu a co najważniejsze, nie korzystając przy tym z żadnego środka lokomocji.
Pilotami tej niesamowitej wycieczki są członkowie Polskiego Klubu Stereoskopowego… a więc zapraszamy!
Wystawa czynna od 28 września do 29 października, od środy do soboty, godz. 10.00 – 18.00