445077354_1169469887802357_7944627518809896874_n

SWINGOWA POTAŃCÓWKA POD GWIAZDAMI

Fotoplastikon Warszawski zaprasza na URODZINOWĄ SWINGOWĄ POTAŃCÓWKĘ POD GWAIZDAMI, która odbędzie się w naszym podwórzu w kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 51. Przygrywać nam będzie zespół Swingin’ Promised Band – swingowy septet stworzony z miłości i do swingu i tańca. Sekcja rytmiczna (gitara, kontrabas i perkusja) poleje parkiet benzyną, a sekcja dęta (trąbka, puzon, saksofon tenorowy i klarnet) podpali go mocą riffów i solówek! Swingowe evergreeny w autorskich aranżacjach zespołu napisane tak by cała Warszawa dała się porwać w szaloną podróż w Złotą Erę Swingu!

 

A przy takim akompaniamencie Kinga i Kuba z Shim Sham Warszawski Swing z dziką chęcią wprowadzą Gości w tajniki amerykańskiego tańca Lindy Hop – energicznego, swobodnego i pełnego improwizacji tańca afroamerykańskiego, który powstał na przełomie lat 20. i 30. XX wieku w Harlemie a dziś jest najpopularniejszym tańcem swingowym. Lindy Hop wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.
Jak przystało na Fotoplastikon Warszawski nie zabraknie też elementu stołecznego w postaci charakternego Pana Giergota, który będzie zapraszał przechodniów do udziału w zabawie przez miedzianą tubę i komentował całe wydarzenie gwarą warszawską w wyjątkowo charakterny sposób, z którego znają go mieszkańcy stolicy.

 

Zapraszamy w rozrywkowy świat Ameryki z lat 20. I 30. XX.
A o 20.30 czeka jeszcze na Was urodzinowa, słodka niespodzianka!
Potańcówka organizowana jest w ramach URODZIN FOTOPLASTIKONU a tematem przewodnim wydarzenia będzie wystawa pt. „AMERICAN DREAM. STANY ZJEDNOCZONE NA PRZEDWOJENNEJ FOTOGRAFII”.

 

Wstęp na potańcówkę jest bezpłatny. Liczba osób jest ograniczona, co oznacza, że uczestniczyć będzie mogło tyle osób, ile pomieści nasze podwórko 🙂