Trzeci Wymiar Plakatu - Acapulco Studio - plakat_page-0001

TRZECI WYMIAR PLAKATU

„TRZECI WYMIAR PLAKATU” to cykl czterech wystaw połączonych ze spotkaniami z najwybitniejszymi polskimi artystami i artystkami. W ramach projektu prace zaproszonych twórców zostaną zaprezentowane w trójwymiarowej formie – jako fotografie stereoskopowe w zabytkowym Fotoplastikonie Warszawskim. Każdej wystawie towarzyszy wernisaż, podczas którego odbędzie się spotkanie z artystami biorącymi udział w ekspozycji.

Wystawa w godz. 10.00 – 18.00, wstęp wolny.

Na spotkanie z Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak zapraszamy 26 października o godzinie 19:00. Rozmowę poprowadzi Marcin Władyka.

WSTĘP WOLNY, zapisy na: rejestracjafw@1944.pl.

 

Małgorzata Nowak (ur. 1985), absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wraz z ilustratorką Agatą Dudek współtworzy studio graficzne Acapulco. Specjalizuje się w ilustracji i książce dziecięcej, projektuje plakaty i opakowania a także wzory na tekstylia oraz murale. Autorka wystaw w kraju i za granicą a także laureatka konkursów takich jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, STGU Projekt Roku, Green Island Nami – Korea.

 

Agata Dudek (ur. 1984) – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki w Pracowni Ilustracji Prof. Zygmunta Januszewskiego i Moniki Hanulak. Od 2012 r. razem z Małgorzatą Nowak-Żurek współprowadzi studio graficzne Acapulco, specjalizujące się w szeroko pojętej ilustracji. Jest laureatką konkursów i autorką wielu wystaw w kraju i za granicą. Jej prace były prezentowane m.in. na międzynarodowej wystawie ilustracji w Bolonii, Berlinie czy Nowym Jorku.

 

Acapulco Studio to ilustracyjna kolaboracja i studio założone w 2012 roku przez dwie absolwentki wydziału grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych — Małgorzatę Nowak-Żurek i Agatę Dudek. Specjalizujemy się w ilustracji i projektowaniu książek, ale nie obce jest nam szeroko pojęte projektowanie graficzne. Realizujemy projekty książkowe i wydawnicze, projektujemy plakaty, wzory na tekstylia, murale oraz oprawę graficzną i identyfikacje wystawiennicze. Współpracujemy z wydawnictwami w kraju i za granicą oraz realizujemy projekty autorskie a także warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 

Marcin Władyka wykładowca akademicki, prowadzi na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pracownie projektowania graficznego (studia dzienne, wieczorowe i zaoczne), założyciel i główny projektant multidyscyplinarnego studia headmade realizującego zadania związane z kreacją wizerunku marek i instytucji, koncentrującego się w ostatnich latach głównie na obszarze kultury. Twórca plakatów, animacji telewizyjnych, grafiki wydawniczej.