Fotoplastikon-10-najlepszych

10 NAJLEPSZYCH FOTOGRAFII Bogdana Łopieńskiego

Cykl spotkań prezentujący dokonania najwybitniejszych polskich fotografów.  Zaproszeni goście opowiedzą o 10 wybranych przez siebie autorskich zdjęciach. Jednak wybór tych 10 fotografii nie będzie dyktowany sławą, ilością zdobytych nagród czy zaznaczonych „lajków”. Te zdjęcia wybiorą sami autorzy. Będą mieć wybór w setkach, tysiącach, milionach stworzonych przez całe życie. Nie są ograniczeni niczym, nie mają  wybranego tematu ani zakresu w swojego dorobku. To jest ich wolny wybór, jedynie co ogranicza to ich twórczość. Zaproszony fotograf pokaże i opowie historię zdjęcia dla niego ważnego, trudnego, zapamiętanego, śmiesznego, ciekawego, które ma wartość sentymentalną, osobistą… po prostu wybranego przez niego.

Spotkanie z BOGDANEM ŁOPIEŃSKIM fotografem, autorem dokumentującym trudną polską rzeczywistość, na jego zdjęciach do dziś pozostał klimat tamtych lat. Fotograf równie umiejętnie przyglądał się politykom, jak i zwykłym ludziom i ich życiu codziennemu, równie chętnie robił zdjęcia w miastach i na prowincji. Tym samym dzięki jego twórczości możemy dziś poznawać wszystkie odcienie ówczesnej rzeczywistości. Rzeczywistości czasem śmiesznej, czasem smutnej, zawsze jednak prawdziwej.

„Kolekcjoner klatek” – tak mówi się o tym wybitnym fotoreporterze. A to dlatego, że każde jego zdjęcie jest zamkniętą, perfekcyjnie opowiedzianą historią.

12.05 (czwartek) 19.00
Wstęp bezpłatny po rejestracji na stronie
https://www.1944.pl/rejestracja/

Zapraszamy!