TRZECI WYMIAR PLAKATU – 28.09 WYSTAWA I SPOTKANIE
„TRZECI WYMIAR PLAKATU” to cykl czterech wystaw połączonych ze spotkaniami
z najwybitniejszymi polskimi artystami i artystkami. W ramach projektu prace zaproszonych twórców zostaną zaprezentowane w trójwymiarowej formie – jako fotografie stereoskopowe w zabytkowym Fotoplastikonie Warszawskim. Każdej wystawie towarzyszy wernisaż, podczas którego odbędzie się spotkanie z artystami biorącymi udział
w ekspozycji.
Wystawa – 28.09, w godz. 10.00 – 18.00, wstęp wolny.
Na spotkanie z Gosią Herbą i Katarzyną Bogucką zapraszamy 28.09. o godzinie 19:00. Rozmowę poprowadzi Marcin Władyka.
WSTĘP WOLNY, zapisy na: rejestracjafw@1944.pl.
Gosia Herba urodziła się w 1985 roku w Oławie, obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne we Wrocławiu i Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorką ilustracji prasowych, komercyjnych, większych form związanych z architekturą i wnętrzami, ale głównie specjalizuje się w ilustracji książkowej. Projektuje okładki, ilustruje i współtworzy książki dla dzieci. W ilustracji łączy tradycyjne techniki, takie jak kredki, gwasz, akwarelę, tusz z rysunkiem cyfrowym. W wolnych chwilach maluje, haftuje, lepi figurki. Jej prace publikowane są na całym świecie. Rysowała m.in. dla The New Yorker, The New York Times, Der Tagesspiegel, The Washington Post, Pentagram, The Atlantic, Penguin Random House, Google.
Katarzyna Bogucka urodziła się w 1985 roku. Obroniła dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Laureatka wielu nagród oraz wyróżnień, m.in. wyróżnienia Bologna Ragazzi Award w kategorii Book&Seeds za „Wytwórnik kulinarny”. Ilustratorka działająca na wielu frontach. Jej prace można zobaczyć zarówno na łamach prasy, w książkach dla dzieci (także autorskich), w animacji, street art-cie jak i szeroko pojętym designie. Różnorodność wyzwań sprawia, że kolejne prace zaskakują oryginalnością,
a jednocześnie są spójne z bardzo charakterystycznym stylem autorki. Jej znaki rozpoznawcze to geometryczne, nowoczesne sylwetki i kształty oraz niebanalna kolorystyka. Między współpracą z instytucjami kultury a klientami komercyjnymi znajduje czas na własne projekty, np. plakaty domowe oraz ręcznie robione kolaże.
Marcin Władyka wykładowca akademicki, prowadzi na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pracownie projektowania graficznego (studia dzienne, wieczorowe i zaoczne), założyciel i główny projektant multidyscyplinarnego studia headmade realizującego zadania związane z kreacją wizerunku marek i instytucji, koncentrującego się w ostatnich latach głównie na obszarze kultury. Twórca plakatów, animacji telewizyjnych, grafiki wydawniczej.