Fotoplastikon-Dzien-Kobiet-WWW

Dzień Kobiet w Fotoplastikonie Warszawskim

W marcu zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego na serię wydarzeń z okazji Dnia Kobiet 🍑

 

 

🌷 6.03 (piątek) godz. 18.00

Wykład: Kobiecość w PRL, czyli jak było po wojnie

Z okazji otwarcia wystawy „Europa jest kobietą, czyli o kobietach z początku XX wieku” zapraszamy na wykład dr Katarzyny Stańczak-Wiślicz z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, która opowie o kobiecej modzie i zwyczajach panujących w okresie PRL. Porozmawiamy o tym, jak zmieniał się wizerunek polskich kobiet w latach 1945–1989 i jaki wpływ miały na to gwiazdy tamtych lat.
Wstęp wolny

 

 

🌷 7.03 (sobota) od godz. 17.00

Dziewczyński wieczór

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach tworzenia biżuterii z odpadów. Na zajęciach przygotowanych z okazji Dnia Kobiet stworzymy niepowtarzalną i zaskakującą biżuterię, zupełnie inną niż ta ze sklepów sieciowych. Ponadto odbędzie się maraton filmowy z kinem kobiecym oraz sesja fotograficzna dla chętnych.
Prowadzenie: Joanna Nawrotek
Wstęp wolny

Partnerem wydarzenia są marki Sylveco – naturalne kosmetyki i E. Wedel.

 

 

🌷 8.03 (niedziela) godz. 11.00

Leniwa Niedziela z kobiecymi bohaterkami – warsztaty dla dzieci

Pippi Pończoszanka, Ania z Zielonego Wzgórza, Nela Reporterka czy Mama Muminka? Jakie są wasze ulubione kobiece bohaterki? A może znacie zupełnie inne lub marzycie o własnej? Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na zajęcia zainspirowane książkami i zachęcające do własnej twórczości. Poszukamy cech wspólnych ponadczasowych postaci kobiecych z baśni, bajek i opowieści, a następnie odnajdziemy je w sobie.

Spotkania dla dzieci w wieku 6–12 lat
Wstęp: 5 zł, bilety do nabycia na bilety.1944.pl na 2 tygodnie przed zajęciami

Prowadzenie: Sowaliska

 

 

🌷 od 6.03 (środy–soboty) godz. 10.00–18.00

Wystawa: Europa jest kobietą, czyli o kobietach z początku XX wieku

W czasach sufrażystek i rodzących się ruchów feministycznych żyły również kobiety, o których nie mówi się tak wiele – bohaterki dnia codziennego, nasze prababki i babki. Przyszło im żyć w trudnych czasach, a każda z nich ma historię wartą opowiedzenia. W marcu w Fotoplastikonie Warszawskim zaprezentujemy zdjęcia anonimowych pań, które wykazywały się bohaterstwem na co dzień – nie myśląc o emancypacji, dokonywały jej poprzez codzienne akty odwagi. Zapomniana historia kobiet zasługuje na naszą pamięć. Warto przypomnieć sobie o zwykłych-niezwykłych kobietach, których fotografie zdobią rodzinne albumy.
Wstęp w cenie biletu do Fotoplastikonu Warszawskiego