Zima-2023-plakat-A1 (2)

Ferie w Fotoplastikonie 2023 pt. „Zimowa kraina” (od 13 do 24 lutego)

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat
W tegoroczne ferie Fotoplastikon Warszawski zaprosi najmłodszych w podróż po „mroźnych krainach”, dzięki której będą mogły poczuć klimat prawdziwej zimy, niezależnie od tego jakie widoki będą wtedy za oknem.

W pierwszym tygodniu zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne. W podróż zabiorą uczestników zajęć książki, dzięki którym, w sposób nieograniczony, będą mogli oni wędrować w czasie i przestrzeni. Zapraszamy na zimowe wakacje na Spitsbergenie, Biegunie Północnym i w Laponii. Ruszymy skuterem śnieżnym na spotkanie m.in. z fokami, lisami i niedźwiedziami polarnymi, reniferami, śniegułami i maskonurami. Przewodnikami po mroźnych zakątkach świata będą książki: „Przyjaciel Północy” Ilony Wiśniewskiej, „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, „Chłopiec i pingwin” Olivera Jeffersa i „Laponia” Marty i Adama Biernatów.. W części drugiej warsztatów, mając do dyspozycji, szablony, filc, mulinę, igły i nożyczki, uszyjemy niedźwiedzia polarnego, renifera lub fokę.
Warsztaty poprowadzi Joanna Michalska – artystka, animatorka

W drugim tygodniu zapraszamy na kreatywne zajęcia pobudzające dziecięcą  ciekawość i pomysłowość z wykorzystaniem klocków. Warsztaty podzielone będą na 2 części: w pierwszej części uczestnicy, korzystając z klasycznych klocków oraz instrukcji Bricks 4 Kidz, będą budować obiekty statyczne, a w drugiej części będą tworzyć z zestawów klocków zawierających zasilacze i silniczki, dzięki którym swoje modele będą mogli samodzielnie wprawić w ruch. W czasie ferii dzieci zbudują bałwany, sanie, lodowe pałace, postaci z bajek oraz jeżdżący pług śnieżny, pędzące renifery czy grającego hokeistę.
Warsztaty poprowadzi: Bricks 4 Kidz (https://www.bricks4kidz.com.pl/ )

Serdecznie zapraszamy. U nas jest zawsze twórczo i wesoło!

Termin 13 – 24.02.2023 r.

Godz. 10.00 – 11.30 warsztaty dla grup zorganizowanych (do 15 osób)
godz. 12.00 – 13.30 warsztaty dla osób indywidualnych

Miejsce Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51

WSTĘP BEZPŁATNY. Ze względu na ograniczoną ilość osób, obowiązują zapisy: rejestracjafw@1944.pl