FERIE_plakat

FERIE WOKÓŁ LEGEND WARSZAWSKICH

W tym roku podczas ferii zimowych towarzyszyć nam będą niezwykłe opowieści o Warszawie. Wraz z uczestnikami zajęć, odkryjemy niesamowite legendy dotyczące naszej stolicy. Dzieci poznają różne opowieści o Warszawie, zarówno te powszechnie kojarzone, jak i te właściwie nieznane, niemal nieobecne w pamięci zbiorowej współczesnych mieszkańców i mieszkanek miasta.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.
W pierwszym tygodniu zajęć usłyszymy legendę m.in. o Warsie i Sawie, o królu Janie III Sobieskim, o zapiecku oraz poznamy tajemnice Starego Miasta . W trakcie spotkań będziemy wykonywać ciekawe i twórcze zadania plastyczne, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Warsztaty poprowadzi grupa twórcza „Sztuczki ze sztuką”, którą tworzą absolwentki historii sztuki, przybliżające najmłodszym zagadnienia związane ze sztuką.
W drugim tygodniu pobawimy się także w teatr, w którym uczestnicy zajęć będą mogli wcielić się w rolę złego Bazyliszka, księżniczki zamienionej w Złotą Kaczkę, pięknej Syreny, Mistrza Tyma – twórcę dzwonu na Kanonii czy odważnego Janka Kominiarczyka. Zwieńczeniem opowieści będzie wykonanie prac artystycznych m.in. modelu Warszawskich kamienic, woreczków „pachnących” czarami, surrealistycznych kolaży czy złotych orderów. Warsztaty w drugim tygodniu poprowadzi Marzena Szugiero – historyczka i kulturoznawczymi, przewodniczka miejska, pasjonatka judaistyki i kostiumologii. Od lat związana jest z edukacją nieformalną (współpracuje m.in. z fundacją Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz Muzeum m.st. Warszawy).
Serdecznie zapraszamy. U nas jest zawsze twórczo i wesoło!
Termin: 31.01 – 11.02.2022 r.
Godz. 12.00 – 13.30
Miejsce: Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51
WSTĘP BEZPŁATNY.
Ze względu na ograniczoną ilość osób, obowiązują zapisy: mkoziara@1944.pl, msikon@1944.pl