B1_Leniwaniedziela2

“LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ”

“LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” – to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Sala Małego Powstańca w Muzeum Powstania Warszawskiego
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu (od września do grudnia) godz. 16.30
WSTĘP WOLNY
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
19 WRZEŚNIA (niedziela)
godz. 16:30
Spotkanie z ilustratorką MAGDĄ KOZIEŁ-NOWAK wokół książki pt. „PRZYGODA DZIKA TONIEGO HALIKA” Mirosława Wlekłago. Uczestnicy warsztatów poznają postać podróżnika oraz jego niesamowite przygody. Wraz z artystką porozmawiają o miejscach, które chcieliby odwiedzić a wynikiem tego będzie stworzenie przez każde dziecko mapy marzeń. Przedstawią plastycznie jak mógłby wyglądać odkryty przez nich ląd, miejsce zupełnie fantastyczne, kraina z ich snów, gdzie rządzi dziecięca wyobraźnia i nieograniczona radość.
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl  mailto:mkoziara@1944.pl
26 WRZEŚNIA (niedziela)
godz. 16:30
Spotkanie z ilustratorką MARIANNĄ OKLEJAK wokół książek Janusza Korczaka „KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” i „KRÓL MACIUŚ NA WYSPIE BEZLUDNEJ”. Nasz gość wprowadzi uczestników w świat dziecięcej literatury, niesamowitych historii małego bohatera oraz swoich kolorowych ilustracji. A potem zacznie się dyskusja: CO BY BYŁO, GDYBY ŚWIATEM RZĄDZIŁY DZIECI? Jak myślicie co by było? Tego dowiecie się na naszych warsztatach. A do tego uczestnicy staną się królami własnego państwa, stworzą jego flagę, herb i… tego nikt nie wie co jeszcze, ponieważ dziecięca wyobraźnia  nie ma granic.
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl  mailto:mkoziara@1944.pl
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideo relacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.