B1_Leniwaniedziela2

“LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ”

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” – to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Sala Małego Powstańca w Muzeum Powstania Warszawskiego
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu (od września do grudnia) godz. 16.30
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
17 PAŹDŹIERNIKA
Spotkanie z ilustratorką ELŻBIETĄ WASIUCZYŃSKĄ wokół książki Beaty Ostrowickiej „KOLOROWE SERCA”. Poprzez niezwykłą opowieść o tolerancji i wzajemnej akceptacji inności, nasz gość wprowadzi uczestników w świat dziecięcej literatury. Odpowie także na pytania: jak pracuje ilustrator oraz jakie sposoby i techniki wykorzystuje do stworzenia książkowego bohatera. Na naszych warsztatach każdy z uczestników „wyczaruje” swoją bajkową postać w formie teatralnej kukiełki. Pójdą w ruch nożyczki, kolorowe papiery, wzorzyste materiały, fantazyjne wstążki oraz tiule i filc. Z tego twórczego „bałaganu” powstanie najprawdziwsza sztuka:)
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl
24 PAŹDZIERNIKA
Spotkanie z ilustratorem Danielem de Latour wokół najbardziej znanej serii książek o SKARPETKACH: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Nowe przygody skarpetek”, „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik”, „Banda czarnej frotté” czy „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!”. Podczas takich warsztatów nikt nie będzie się nudził!
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.
Rejestracja na warsztaty jest jednoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu: Regulamin