A3 LNZK2022

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ”

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

23 PAŹDZIERNIKA
Zapraszamy na warsztaty wokół książki pt. „166 ciekawostek o mózgu”, które poprowadzi jej ilustratorka Bogna Brewczyk. Na spotkaniu kolażowe kształty, kolorowe formy i linie przeniosą nas do wnętrza naszych głów. Wykorzystamy wielobarwne wycinane elementy próbując odtworzyć niesamowitą konstrukcję naszych mózgów na papierze. Jednocześnie odkryjemy moc naszych umysłów. Zagłębimy się w naukowe ciekawostki bawiąc się formą, kolorem oraz teksturą papieru.

Bogna Brewczyk – ilustratorka i projektantka graficzna. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Jagiellońskiego Kursu Typografii. Na co dzień współpracuje z wydawnictwami, prasą, instytucjami kultury oraz klientami komercyjnymi. Tworzy kolaże, wycinanki z kolorowych kartek i ręcznie barwionych papierów.

Zapraszamy też na kolejne „LENIWE NIEDZIELE Z KSIĄŻKĄ”:
20.11 wokół książki pt. „Na jagody” prowadząca Katarzyna Minasowicz
27.11 wokół książki pt. „Ale odlot” prowadzący Jacek Ambrożewski
04.12 wokół książki pt. „Święty Mikołaj. Historia prawdziwa” prowadząca Agata Dobkowska
11.12 wokół książki pt. „Projekt Święta” prowadząca Kasia Nowowiejska

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych