Majowe wydarzenia dla dzieci
„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.30
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
22 MAJA o godz. 16.30
Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci inspirowane przyrodą z książki „Beskid bez kitu” oraz drzeworytami z książki „Beskid bez kitu. Zima”, prowadzone przez autorkę tych niesamowitych pozycji literatury dla najmłodszych – Marię Strzelecką. Porozmawiamy o przyrodzie Beskidu Niskiego co będzie podpowiedzią dla uczestników, którzy stworzą swoje niepowtarzalne portrety dzikich zwierząt. Na zajęciach poznamy podstawy technik druku wypukłego, czyli np. drzeworytu i linorytu. Ponieważ metody te wymagają użycia ostrych narzędzi, my wymyślimy swoja własną metodę robienia odbitek, bezpieczną dla młodych artystów
Uwaga! Na warsztaty proszę przyjść w ubraniach, które mogą się ubrudzić farbami, bo będzie kolorowo i bardzo graficznie
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl lub tel. 22 629 60 78
29 MAJA (wyjątkowo) o godz. 11.00
Zapraszamy na warsztaty komiksowe z Tomaszem Samojlikiem, doktorem habilitowanym nauk biologicznych i specjalistą w dziedzinie historii przyrodniczej, który pisze książki, rysuje i tworzy komiksy, łącząc fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej. Celem jego twórczości jest przełożenie specjalistycznej wiedzy naukowej na język zrozumiały dla młodych odbiorców. Podczas warsztatów na bazie swojego najnowszego komiksu „Wiedźmun: słodki zapach potwora o zmierzchu” autor przekaże uczestnikom tajniki tworzenia opowieści obrazkowych, począwszy od wymyślania ich fabuły, poprzez tworzenie bohaterów, po budowanie świata zamkniętego w komiksowych kadrach. Nie zabraknie też opowieści o tym, jak wiedza ekologiczna i świadomość spowodowanych przez człowieka zmian w przyrodzie przenika nawet do opowieści fantasy o niejakim wiedźmunie.
WSTĘP WOLNY, zapisy na: mkoziara@1944.pl lub tel. 22 629 60 78
Wkrótce zapraszamy także na:
5 czerwca – spotkanie z Marcienem Minorem wokół książki pt.”Psyjaciele”
12 czerwca – spotkanie z Joanną Rusinek wokół książki pt. „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości”
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.