Fotoplastikon-Noc-Muzeow-2018-05

NOC MUZEÓW 2018

„NIEISTNIEJĄCA WARSZAWA” 48 obrazów nieistniejących ulic i budynków Warszawy z lat 1900 – 1916.

Tylko w tę noc – Noc Muzeów, Fotoplastikon Warszawski zaprasza w podróż ulicami miasta, którego już nie ma. Dzięki magii stereoskopii na kilka chwil powrócą do życia budynki od lat już nieistniejące, całe ulice zmiecione z powierzchni ziemi i ludzie, którzy dawno już odeszli. Móc znów złapać tramwaj na Krakowskim Przedmieściu, pojeździć na łyżwach na placu Wareckim, czy posłuchać muzyki granej przez ulicznego kataryniarza na Zapiecku. W tę noc będzie to możliwe! Spacer przez Warszawę z początku XX wieku, z przystankami na Moście Kierbedzia, pod Kolumnadą Pałacu Saskiego, na Targowisku Pociejów, czy przed drzwiami pałacu Kronenberga, tylko 19 maja, od 19.00 do 01.00, al. Jerozolimskie 51.

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE  „NIEISTNIEJĄCA WARSZAWA”

W godz. 19.00 – 23.30 zapraszamy na warsztaty fotograficzne z techniki FOTOGRAWIURA, której korzenie sięgają końca XIX wieku, pozwolą w sposób praktyczny połączyć dwie dziedziny – fotografię i grafikę warsztatową. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję wypełniać farbami poligraficznymi jedną z wybranych przez siebie matryc z pięknymi, historycznymi zdjęciami starej Warszawy z kolekcji Fotoplastikonu Warszawskiego. Gwarantujemy dobrą zabawę i własnoręcznie wykonaną pamiątkę z Fotoplastikonu Warszawskiego.

Uczestnicy nie muszą mieć żadnego doświadczenia zarówno z dziedziny grafiki jak i fotografii. Przez technikę fotograwiury przeprowadzą ich specjaliści z Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych, Łukasz Gietka i Greg Ostrowski.

Wszystkie materiały zapewnia organizator.