Fotoplastikon-Noc-Muzeow-2019-05

NOC MUZEÓW W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM

18.05 (sobota), godz. 19:00 – 1.00

 

 

 Trzy spojrzenia na miasto

godz. 19.00 – 1.00 

 

Wystawa fotografii Tadeusza Bukowskiego

To 48 fotografii autorstwa Tadeusza Bukowskiego, fotoreportera Biura Informacji i Propagandy AK, wybrane z kolekcji liczącej ponad 1500 fotografii, która udostępniona zostanie przez Muzeum Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2019 roku.  Dokumentują one w niezwykły sposób zmiany jakie zaszły w stolicy od 1935 do 1950 roku, czyli od niepowtarzalnego klimatu II Rzeczpospolitej, poprzez okupację i Powstanie, aż po pierwsze lata entuzjastycznej odbudowy zrujnowanego miasta. Kluczem do wystawy są powroty autora w te same miejsca, całkowicie odmienione na przestrzeni kilkunastu lat.

 

 

Nietypowe techniki szlachetne

godz. 19.00 – 22.00

 

1. warsztaty z cyjanotypii;  

Warsztaty prowadzone przez Łukasza Gietkę i Grega Ostrowskiego– założycieli Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych. Uczestnicy poznają tajemnice negatywu cyfrowego i sposoby odpowiedniej obróbki zdjęć. Następnie przygotowane wcześniej negatywy wywołają w kuwetach z wodą, a po wysuszeniu praca będzie gotowa.

 

2. technika mokrego kolodionu (zajęcia grupowe);

Niepowtarzalna okazja do zapoznania się z archaiczną techniką mokrego kolodionu. Chcesz zobaczyć skomplikowany proces powstawania zdjęcia na mokrej płycie kolodionowej, wykonanych unikatowym aparatem marki globus. A może wolisz sam znaleźć się na takiej fotografii. Tylko w Noc Muzeów wykonamy 6 grupowych zdjęć, w dużym formacie 30×40 cm, które już w lipcu pojawią się na specjalnej wystawie z okazji 180-lecia fotografii. Ty też możesz się na nich znaleźć.