plakat_logo-fotoplastikonu_3

POLSKA KRONIKA FILMOWA

POLSKA KRONIKA FILMOWA – PRZEGLĄD FILMÓW DOKUMENTALNYCH/ FESTIWAL WARSZAWSKI NIEWINNI CZARODZIEJE

Zapraszamy na przegląd filmów dokumentalnych Polskiej Kroniki Filmowej z lat 70. i 80. Głównym tematem będzie oczywiście Warszawa – codzienne życie jej mieszkańców, nowości w budownictwie, wydarzenia kulturalne czy sportowe.
Przegląd rozpoczniemy felietonem satyrycznym pt. Witajcie w stolicy z 1972 roku. Będziemy mogli podziwiać zafascynowanie warszawiaków drzwiami automatycznymi na Dworcu Centralnym, zobaczymy stawianie dróg „donikąd”, zbiórkę pieniędzy na odbudowę Zamku Królewskiego, entuzjastyczne powitanie kadry narodowej powracającej z mistrzostw świata w piłce nożnej, wystawę sztuki pod mostem Poniatowskiego oraz pokaz nowej kolekcji Mody Polskiej. Ponadto dowiemy się, jak w latach 80. można było zdobyć samochód. Nie zabraknie także reportaży z budowy Dworca Centralnego, Trasy Łazienkowskiej czy Trasy Toruńskiej.
Kto chętny na nostalgiczną podróż w przeszłość? Przegląd kronik filmowych towarzyszy wystawie Stan wojenny. W obiektywie Chrisa Niedenthala czynnej od 16 listopada do 17 grudnia w Fotoplastikonie Warszawskim.
📆 16 listopada – 17 grudnia w godz. 10.00–18.00
📍 Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51
🎫 Wstęp w cenie biletu do Fotoplastikonu (w czwartki – wstęp wolny)
We wtorki wystawa nieczynna