„FOTOGRAF W PODRÓŻY – spotkanie z Markiem Arcimowiczem”

Cykl spotkań z fotografami – podróżnikami. Zaproszeni goście będą opowiadać o niezwykłych miejscach, które odwiedzili i charakterystyce pracy fotografa w podróży, a także udzielą porad, jak wykonać niezapomniane zdjęcie.

09.03 (czwartek) godz. 19.00

Spotkanie z Markiem Arcimowiczem, fotografem, podróżnikiem. Zawodowo fotografią  zaczął zajmować się w roku 1994 podczas wyprawy do Tybetu. Od roku 2000 regularnie już współpracuje z polska edycją National Geographic. Równolegle jego zdjęcia pojawiają sie w Newsweeku, Men’s Health, Focusie i wielu innych magazynach. W 2012 roku, wraz z dwoma wspinaczami z Wenezueli, jako pierwszy człowiek na świecie zdobył niezwykle trudny szczyt Tramen Tepui, na styku Gujany i Wenezueli.
Od trzech lat pracuje również z Martyną Wojciechowską przy realizacji programu „Kobieta Na Krańcu Świata” i właśnie o tym projekcie, z okazji Dnia Kobiet, opowie na spotkaniu.

Razem z Martyną Wojciechowską oraz ekipą filmową podróżują po świecie, aby przedstawić  historie niezwykłych kobiet mieszkających w najdalszych zakątkach naszej planety. Historia zawarta w pokazie – tak jak ekipa filmowa – przemyka przez różnorodne kulturowo i geograficznie obszary. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak żyje się na syberyjskiej północy i jak powstawał okładkowy materiał magazynu National Geographic z Tanzanii. Poznamy również ciekawostki z najnowszej edycji tego programu, ponieważ Marek Arcimowicz dotrze do nas prosto z nagrania do 9 serii „Kobieta Na Krańcu Świata”.

Na spotkanie zapraszamy nie tylko kobiety!

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl