„LENIWA NIEDZIELA Z… z podróżą do Boliwii”

W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

 

11.12 (niedziela) 11.00

„ Leniwa niedziela z podróżą do Boliwii”

Zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczno-podróżnicze z elementami języka hiszpańskiego. Gościem  Fotoplastikonu Warszawskiego będzie Aneta Skórnicka, podróżniczka i ilustratorka, która opowie o Boliwii, kraju pełnym niespodzianek i tajemniczych zabytków. Podczas warsztatów uczestnicy odkryją La Paz, najwyżej położoną stolicę świata, wybiorą się na targ czarownic, wejdą na największą na świecie solniczkę. Odwiedzą także dzieci z andyjskich wiosek, zobaczą jak świętują mieszkańcy Boliwii, dowiedzą się, kto to jest Pacha Mama i Cholita.
W drugiej części spotkania dzieci wykonają prace plastyczne, gdzie pojawią się…, ale o tym uczestnicy dowiedzą się już na miejscu.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

18.12 (niedziela) 11.00

„Leniwa niedziela z tradycjami bożonarodzeniowymi”

Skąd wziął się zwyczaj strojenia bożonarodzeniowego drzewka? Co to są światy? Gdzie w domu trzymano podłaźniczkę? Na te i inne pytania odpowie gość Fotoplastikonu Warszawskiego ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”. Uczestnicy poznają tradycje bożonarodzeniowe z różnych regionów Polski. Nie zabraknie również opowieści wigilijnych, kolęd, a w drugiej części warsztatów dzieci wykonają tradycyjne ozdoby choinkowe.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl