„LENIWA NIEDZIELA Z … Mikołajkową Latarnią Magiczną”

W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
04.12 (niedziela) 11.00

„Leniwa niedziela z Mikołajkową Latarnią Magiczną”
Zapraszamy na spotkanie z „Laterna Magica”, która  przenosi uczestników w zaczarowany obraz pierwszych seansów projekcyjnych, odkrywa pierwotne techniki animacji i projekcji oraz zachwyca połączeniem funkcjonalności nauki z beztroskim cudem poznawania świata. Pokaz będzie miał nastrój teatralny, w który wprowadzi uczestników muzyka z pozytywki oraz  marionetka „Barona Magica”. Po zakończeniu przedstawienia odbędą się  warsztaty, podczas których dzieci sprawdzą działanie dawnych  urządzeń do tworzenia animacji (zoetrope, praxinoscope, thaumatrope).
Tematem przewodnim spotkania będzie postać Świętego Mikołaja.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

11.12 (niedziela) 11.00

„ Leniwa niedziela z podróżą do Boliwii”

Zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczno-podróżnicze z elementami języka hiszpańskiego. Gościem  Fotoplastikonu Warszawskiego będzie Aneta Skórnicka, podróżniczka i ilustratorka, która opowie o Boliwii, kraju pełnym niespodzianek i tajemniczych zabytków. Podczas warsztatów uczestnicy odkryją La Paz, najwyżej położoną stolicę świata, wybiorą się na targ czarownic, wejdą na największą na świecie solniczkę. Odwiedzą także dzieci z andyjskich wiosek, zobaczą jak świętują mieszkańcy Boliwii, dowiedzą się, kto to jest Pacha Mama i Cholita.
W drugiej części spotkania dzieci wykonają prace plastyczne, gdzie pojawią się…, ale o tym uczestnicy dowiedzą się już na miejscu.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

18.12 (niedziela) 11.00

„Leniwa niedziela z tradycjami bożonarodzeniowymi”

Skąd wziął się zwyczaj strojenia bożonarodzeniowego drzewka? Co to są światy? Gdzie w domu trzymano podłaźniczkę? Na te i inne pytania odpowie gość Fotoplastikonu Warszawskiego ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”. Uczestnicy poznają tradycje bożonarodzeniowe z różnych regionów Polski. Nie zabraknie również opowieści wigilijnych, kolęd, a w drugiej części warsztatów dzieci wykonają tradycyjne ozdoby choinkowe.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl