„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” Zapraszamy na warsztaty z Ewą Podleś.

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
26 MARCA godz. 16.00
Zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Ewa Podleś wokół książki pt. „Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory”. Podczas spotkania prowadząca wraz z dziećmi omówi cechy charakteru bohaterów książki. Będzie tam Wścieklicowa, Chrapajło, Ekranek, Państwo Tomoje Chechełko i wielu innych. Przyjrzymy się też ich wyglądowi zewnętrznemu. Następnie wymyślimy potwory, które będą przeciwieństwem potworów z książki np. postać bardzo pracowitego potwora, takiego który nigdy nie używa komputera, kogoś kto się super zdrowo odżywia, kto się nigdy nie gniewa i kogoś kto nie potrafi żartować, oraz wielu innych. Po burzy mózgów dzieci będą mogły wykonać swojego własnego potwora w formie płaskorzeźby na tekturze, będą mogły go wymyśleć całkiem po swojemu i nadać mu nazwę. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji cały wachlarz materiałów: wełnę czesankową, kolorowe papiery, druciki kreatywne, wstążki, nitki, plastelinę, bibułę, pompony, farby i kredki.
Najlepsza zabawa to tworzenie czegoś, co nie istnieje w świecie realnym:)
Ewa Podleś – ilustratorka i autorka książek dla dzieci, oraz komiksu o Ali Kostce w Świerszczyku. Uwielbia rysować, filcować, jeździć na rowerze i samotnie podróżować. Interesuje się przyrodą i kolekcjonuje nasiona, a efektem tej pasji jest książka Niesamowite nasionka.
Zapraszamy też na kolejne „LENIWE NIEDZIELE Z KSIĄŻKĄ”:
16.04.2023 wokół książki pt. „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” prowadząca Dominika Czerniak-Chojnacka
23.04.2023 wokół książki pt. „Ładna historia”, prowadząca Aleksandra Fabia
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych