Plakat LN20233

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” – spotkanie z okazji premiery książki Jana Wilkanowskiego „Bałtyk.

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski

Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00

WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

 

28 MAJA

Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki Jana Wilkanowskiego „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”, która poprowadzi jej ilustratorka Ola Krzanowska. Razem z naszym gościem dzieci obejrzą tą niesamowitą pozycję literatury dziecięcej, porozmawiają o tym kto to jest ilustrator i jaką rolę pełni w pracy nad książką. Zastanowią się też czym jest dla nas „Bałtyk” i z czym najmocniej go kojarzymy. Następnie wspólnie zobrazują wybrzeże morza naszych marzeń. W ruch pójdą plastelina, farby, suche trawy i pozornie do niczego niepotrzebne elementy. Co z tego powstanie? Zapraszamy, przekonajcie się z nami.

Ola Krzanowska – ilustratorka i graficzka, absolwentka krakowskiej ASP, mama dwóch chłopców. Pracuje głównie dla dzieci, zilustrowała kilkadziesiąt książek i kilka podręczników.

Na kolejne „Leniwe niedziele z książką” zapraszamy we wrześniu😊

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.