„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” – warsztaty poprowadzi Anna Skowrońska

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski

Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00

WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

21 MAJA

Zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Anna Skowrońska, autorka ekologicznej serii książek o żywiołach: WODA, WIATR, OGIEŃ, ZIEMIA. Podczas naszego spotkania przyjrzymy się bliżej książce pt. „Ziemia”. Uczestnicy dowiedzą się więcej o ziemi – glebie i zobaczą, że jest ona jedynie naskórkiem Ziemi – planety. Dzieci usłyszą, jak powstała kula ziemska, jak się zmieniała i jakie kryje skarby. A w jaki sposób korzysta z niej człowiek i czy nie za silnie ją eksploatuje? Dowiemy się jak my możemy o nią dbać. Następnie dzieci na kartkach narysują swój pomysł na to, jak mogą troszczyć się o swoją planetę, co mogą zrobić w szkole, w domu, na wakacjach… aby zadbać o Ziemię. A na koniec wszyscy pobawią się w wesołe kalambury.

Anna Skowrońska – współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, które prowadzi z Katarzyną Radziwiłł od 21 lat. Autorka książek edukacyjnych . W Serii Żywioły ukazały się  WODA, WIATR, OGIEŃ i ZIEMIA. Tytuły cieszą się zainteresowaniem zagranicznych wydawców ukazały się w językach francuskim, hiszpańskim, katalońskim, niemieckim i chińskim. Wkrótce pojawi się wersja ukraińska.  Poza tym autorka wydała ALFABET POLSKI I ALFABET NIEPODLEGŁOŚCI związane z historią Polski.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.