Plakat LN20233

LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ

19 maja zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci wokół książki pt. „Zbój”, które poprowadzi jej ilustrator Marcin Minor. Na spotkaniu będziemy rozmawiać co kryje się w karkonoskich lasach i jakie „zbóje” czają się w zielonych gęstwinach. Uczestnicy zajęć będą tworzyć wymyślone światy za pomocą kolorowych tuszy, pasteli, węgla drzewnego. Bazą do poszukiwań baśniowych postaci będą stworzone wspólnie drzewa i kolorowe plamy. To z nich dzięki naszej fantazji powstaną niesamowite zwierzęta, ptaki, śmieszne i dziwaczne stworki i potworki. Tu najważniejsza będzie kreatywność, którą ma każde dziecko, nawet te bardzo nieśmiałe. Żadne umiejętności nie są wymagane. I choć zdecydowanie nie będziemy dążyć do perfekcji, to jednak przekonacie się, że każda praca finalnie będzie wyjątkowa i zaskakująca. Zapraszam na wspólna artystyczną przygodę.
Marcin Minor to wybitny ilustrator, którego prace zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do tej pory zilustrowała wiele książek m.in. „Bajkowy rok”, „Gwiazdka z nieba”, „Tutaje”, „Ośmiornica Zośka”, „Psyjaciele” i gier – „Sen”, „Kruki”, „Smoki”, „Koty” czy „Sowy”.
„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl