Plakat LN20233

LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ

26 maja zapraszamy na spotkanie wokół książki pt. „Fakty i plotki o syrenkach”, które poprowadzi jej autorka Monika Suska. Podczas warsztatów dzieci przekonają się jak gigantyczny jest podwodny świat, dużo większy od naszego naziemnego. Jest więc ogromna szansa, że w głębinach mieszkają najdziwniejsze istoty, a my o tym jeszcze nie wiemy. Pierwszym zadaniem uczestników będzie wymyślenie całkowicie nowego gatunku syrenki, narysowanie i nazwanie jej oraz wymyślenie o niej różnych historii. Następnym krokiem będzie wykonanie zabawki na podstawie swojego projektu. A ponieważ książka, którą poznają dzieci na warsztatach, ma ekologiczne treści to do skonstruowania syrenek uczestnicy wykorzystają materiały, które na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie niepotrzebne. Jeżeli więc macie w domu plastikowe butelki, opakowania, korki, papierowe pudełeczka itp. zabierz je na nasze zajęcia i dajcie im drugie życie:)
Monika Suska – mieszka trochę w Warszawie, skąd pochodzi, i trochę w Ciudad de Mexico, skąd pochodzi jej najukochańszy pies 🙂 Zawsze chciała ilustrować książki i po kilkunastu latach ilustrowania ich nie zmieniła zdania 🙂 Rysuje też wesołe postacie do gier, na okładki płyt i opakowania słodyczy oraz projektuje tkaniny. Jak nie tworzy, to jeździ na wrotkach albo łyżwach. Potrafi też pływać jak delfin, ale podobno śpiewa nie najlepiej, więc raczej nie jest syrenką.
„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl