„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” – warsztaty artystyczne dla dzieci wokół książki pt. „DZICY PRZWODNICY”

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski

Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00

WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

18 WRZEŚNIA godz. 16.00 

18 września zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci wokół książki pt. „DZICY PRZWODNICY”, które poprowadzi jej ilustratorka Jola Richter-Magnuszewska. Będzie to niezwykła podróż po baśniach, mitach i legendach. Uczestnicy spotkania poznają fascynujące historie zwierząt oraz związane z nimi wierzenia. Nasz gość opowie o lisiej narzeczonej, o zmiennokształtnym wojowniku niedźwiedziu, o foce zakochanej w człowieku, o carze węży ofiarowujący śmiałkowi swoją koronę… i wiele, wiele innych niesamowitych mitów, legend.

W drugiej części warsztatów mali artyści stworzą „magiczne” maski ulubionych zwierząt. Zapraszam na wspólną artystyczną przygodę.

Jola Richter-Magnuszewska maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek i czasopism dziecięcych. Czasem tworzy plakaty do akcji społecznych. Czasem – książki autorskie jak „ABCadełko i inne zabawy”, „Rok na targu”, „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”. Czasem jej książki zdobywają wyróżnienia – w konkursie PTWK na Najpiękniejszą Książkę Roku, czasem nagrody – Nagroda Czytelników w konkursie Przecinek i Kropka na Najpiękniejszą Książkę Dziecięcą 2020. Mieszka w drewnianej chacie na skraju Beskidu Niskiego. W pracy na co dzień pomagają jej koty, border Borys, gęsi, kury i popielice.