LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

20 LISTOPADA – godz. 16.00-17.30
Zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci wokół książki Marii Konopnickiej pt. „NA JAGODY”, które poprowadzi jej ilustratorka Katarzyna Minasowicz. W czasie jagodowych warsztatów, mimo jesiennej aury, spróbujemy wczuć się w leśny klimat i wykonać autorską pocztówkę z lasu. Wykorzystamy stemple z motywami jagód, borówek, liści i owadów oraz kolorowe tusze.

Katarzyna Minasowicz – Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ilustratorka i projektantka graficzna. Na swoim koncie ma zarówno książki dla dzieci, identyfikację i oprawę graficzną spektakli Teatru Niewielkiego jak i współudział projekcie Systemu Informacji Miejskiej w Krakowie. Stypendystka MKiDN 2021. Uwielbia naturę i szare kredki.

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych