LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ 

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

27 LISTOPADA – godz. 16.00-17.30
Zapraszamy na warsztaty wokół książki pt. „ALE ODLOT! RYSUNKOWA HISTORIA LOTNICTWA”, które poprowadzi jej ilustrator Jacek Ambrożewski. Będzie to spotkanie, na którym przekonamy się, że latanie jest na wyciągnięcie ręki! Poznamy tajniki budowy balonów i szybowców, a także zobaczymy, jak istotna w rozwoju lotnictwa była natura. Zaś za pomocą szeregu odlotowych eksperymentów spróbujemy zrozumieć, jak to się dzieje, że balony i samoloty nie spadają.

Jacek Ambrożewski – ilustrator i projektant graficzny. Autor ilustracji do książek, m.in. do przewodnika dla dzieci po Chinach „Man zou. Chiny dla dociekliwych”, a także do książki „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”. Niedawno w Wydawnictwie Dwie Siostry ukazał się jego autorski komiksowy album „Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa”. Mieszka i pracuje w Warszawie. W wolnych chwilach obserwuje ptaki.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych