LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski

Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00

WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl

 

4 GRUDNIA

Zapraszamy na spotkanie dla dzieci wokół książki pt. „Święty Mikołaj. Historia prawdziwa” – jest to piękna historia o świętach, miłości, niesieniu pomocy i o tym, że magia istnieje, jeśli tylko mocno w nią uwierzysz. Spotkanie poprowadzi jej ilustratorka Agata Dobkowska. W części warsztatowej uczestnicy wykonają ruchome, świąteczne okno z widokiem na świat. Może zobaczymy w nim zaśnieżone dachy naszego miasta albo Mikołaja z zaprzęgiem i reniferami wznoszącego się nad Waszym domem, kiedy wrzuca do kominów lub przez okno prezenty? Każde dziecko zobaczy w swoim oknie to co sam sobie wyobrazi! Wystarczą nożyczki, papier, brokat, klej, kredki i głowy pełne pomysłów!

Agata Dobkowska – z pasji ilustrator dziecięcych książek, z wykształcenia architekt. W swojej pracy szuka inspiracji w dziecięcej wrażliwości i wyobraźni. Kocha kredki, zwierzęta, cytrynowe desery i wegetariańską kuchnię. Mama Frani, żona Maxa, opiekunka psa Korka, mieszka i tworzy w Warszawie.