LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ – spotkanie z Danielem de Latour

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.

Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
17 WRZEŚNIA
Spotkanie z ilustratorem Danielem de Latour wokół najbardziej znanej serii książek o SKARPETKACH: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Nowe przygody skarpetek”, „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik”, „Banda czarnej frotté”, „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” czy „Sekretna historia ludz… skarpetek”.
Podczas takich warsztatów nikt nie będzie się nudził!
24 WRZEŚNIA
Zapraszamy na spotkanie wokół książki pt. „Orkiestra świata”, które poprowadzi jej ilustratorka Kasia Walentynowicz. Podczas spotkania stworzymy z papieru własne sceny koncertowe dla Orkiestry Świata w formie trójwymiarowych kart pop-up. Następnie wypełnimy je koncertującymi zwierzętami, wiatrem, deszczem i tym wszystkim, co nam tylko w (d)uszach tego dnia zagra!
Zapowiada się twórcza zabawa:)
Kasia Walentynowicz – ilustratorka, graficzka. Autorka ilustracji do książek dla dzieci wydanych w wielu językach (m.in. polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, koreańskim, chińskim). Na co dzień współpracuje z licznymi instytucjami kultury m.in. z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Fryderyka Chopina czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Laureatka wielu nagród ilustracyjnych i graficznych. Portfolio: www.kasiawalentynowicz.com
Na kolejne „Leniwe niedziele z książką” zapraszamy 15 i 22 października😊
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.