„LENIWA NIEDZIELA Z…”

W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. Leniwa niedziela z… to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą  a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj , mi mamo”.

 

03.07 (niedziela) 11.00 – „Leniwa niedziela z podróżą do Nowej Zelandii”
Dzięki prowadzącemu Marcinowi Szymczakowi, dzieci „wybiorą się” w podróż na kraniec świata – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów… Będą jako jedni z pierwszych na świecie witać dzień, spacerując klifowymi wybrzeżami Pacyfiku. Zabiwakują na skraju lodowca u stóp najwyższej góry Nowej Zelandii – Mt. Cook. Zobaczą pierwotną przyrodę – jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami kauri i drzewiastymi paprociami, wieloryby i lwy morskie oraz będą podglądać pingwiny.  A na zakończenie uczestnicy wykonają maoryską maskę.

 

10.07 (niedziela) 11.00 – „Leniwa niedziela z wydawnictwem Nasza Księgarnia ”
Warsztaty wokół  serii książek Agnieszki Tyszki pt. „W świecie Zosi z ulicy Kociej”.  Wyjątkowe spotkanie autorskie, na którym nie zabraknie ciekawostek na temat  całej kociej serii, informacji o autorce, jej warsztacie pracy i pomysłach na nowe książki. Będziemy rozmawiać także o tym, dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. W części warsztatowej zamienimy się w prawdziwych twórców! Wykonamy kukiełki naszych ulubionych bohaterów z Kociej 5 i zrobimy małe przedstawienie.

 

17.07 (niedziela) 11.00 – „Leniwa niedziela z komiksem ”
Warsztaty z komiksem poprowadzi Berenika Kołomycka, autorka i ilustratorka pięknie namalowanej i świetnie napisanej historii pt. „Malutki Lisek i Wilki Dzik. Tam”.

 

24.07 (niedziela) 11.00 – „Leniwa niedziela z dizajnem ”

 

31.07 (niedziela) 11.00 – „Leniwa niedziela z architekturą”
Podczas warsztatów prowadzonych przez Barbarę Domaradzką, historyczkę sztuki i animatorkę kulturalną, mali architekci wykonają elementy makiety miasta w oparciu o historyczne założenie urbanistyczne. Ich projekty będą inspirowane warszawską architekturą, zabytkami i detalami.
Tym razem będzie trójwymiarowo!

 

Wstęp wolny po rezerwacji pod nr tel. 22 629  60 78