„LENIWA NIEDZIELA Z…”

W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

 

03.12 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z… MAGICZNĄ LATARNIĄ

Zapraszamy na spotkanie z „Laterna Magica”, która  przenosi dzieci w zaczarowany obraz pierwszych seansów projekcyjnych, odkrywa pierwotne techniki animacji i projekcji oraz zachwyca połączeniem funkcjonalności nauki z beztroskim cudem poznawania świata. Pokaz będzie miał nastrój teatralny, w który wprowadzi uczestników muzyka z pozytywki oraz  marionetka „Barona Magica”. Po zakończeniu przedstawienia odbędą się  warsztaty, podczas których dzieci sprawdzą działanie dawnych  urządzeń do tworzenia animacji (zoetrope , praxinoscope, thaumatrope).
Tematem przewodnim spotkania będzie postać Świętego Mikołaja.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

 

10.12 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z TRADYCJAMI BOŻONARODZENIOWYMI”

Czy wiecie czemu przyrządzano dwanaście potraw na wigilijną wieczerzę? A z czego dawniej robiono ozdoby na choinkę? Może spotkaliście kiedyś turonia lub widzieliście Nowe latka? O tych i innych tradycjach porozmawiamy podczas świątecznych zajęć. Uczestnicy poznają zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne z różnych regionów Polski. Nie zabraknie kolęd tworzących świąteczną atmosferę, wykonamy także ozdoby choinkowe.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

17.12 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z KARAWANĄ OPOWIEŚCI”

Jest taki zwyczaj, że na dwa tygodnie przed świętami, na półce w domu stawia się elfa, który obserwuje co się w domu dzieje. Czy dzieci się grzecznie zachowują i czy należy im się prezent od Świętego Mikołaja. Niestety elf ten często ma naturę psotnika i wyprawia w domu różne hece aby pokazać, że jest prawdziwy. Jednak pewne dzieci w to nie wierzyły. A elf zabrał je na bardzo daleką wyprawę.  Co się na niej działo? Gdzie i w jaki sposób podróżowali? Czy udało im się wrócić do domu? Dowiecie się na spotkaniu. Zapraszamy na opowieści z muzyką!

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl