„10 najlepszych fotografii. Wojciech Druszcz ”

18.01.2018r (czwartek) godz. 19.00 

 

Cykl „10 najlepszych fotografii” to kameralne spotkania prezentujące dokonania najwybitniejszych polskich fotografów. Raz w miesiącu goście opowiedzą o 10 wybranych przez siebie autorskich zdjęciach, które mają dla nich największą wartość, były najtrudniejsze do wykonania lub wiąże się z nimi ciekawa historia.

Gościem kolejnego spotkania będzie WOJCIECH DRUSZCZ, polski fotoreporter, fotograf. W 1966 roku rozpoczął pracę w Centralnej Agencji Fotograficznej. W latach 70. był fotoreporterem w dzienniku „Głos Pracy”, tygodnikach „Sportowiec”, „Literatura”, „Kultura” i miesięczniku „Magazyn Rodzinny”. W drugiej połowie lat 80. i w latach 90. współpracował z Agence France Presse (AFP). W 1992 roku kierownik działu fotograficznego „Magazynu Gazety Wyborczej”, od 1997 roku w „Rzeczpospolitej”, później kierownik działu fotograficznego „Polityki”.
Jego fotografie były publikowane w pismach zagranicznych, m.in.: „Life”, „Time”, „Newsweek”, „New York Times”, „Washington Post”, „Figaro”.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wyróżniony na World Press Photo w 1977 roku, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Wstęp wolny
Zapisy: tel. 22 6296078 lub rejestracjafw@1944.pl

Zapraszamy