LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ – warsztaty, które poprowadzą Anna Salamon i Alicja Krzanik wokół „Roślinkowej Książki”.

„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
19 LUTEGO
Zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Anna Salamon i Alicja Krzanik wokół „Roślinkowej Książki”. Na początku spotkania autorki opowiedzą o tym jak powstała książka oraz porozmawiają z dziećmi na temat roślinności występującej w kolejnych porach roku. Będzie dużo zagadek, ciekawostek, uczestnicy będą odnajdywać poszczególne rośliny na „szydełkowych” ilustracjach. A w części „praktycznej” pójdą w ruch kolorowe włóczki, pompony, piórka, którymi zostaną ozdobione doniczki. A w stworzonych przez dzieci małych ”arcydziełach” zasadzimy roślinki, by po zajęciach zabrać je ze sobą do domu:)
Anna Salamon – ilustratorka, „pani od sztuki” i radosna dziewiarka – swoje ilustracje dzierga z kolorowych włóczek. Autorka trzech książek dla dzieci, współpracuje ze „Świerszczykiem” i magazynem „Dzieci”. Wulkan energii i skarbnica pomysłów.
Alicja Krzanik, – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Autorka wierszy dla dzieci. Współpracuje m.in. ze „Świerszczykiem” oraz magazynem „Dzieci”. Współautorka trzech książek wydanych przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W wolnych chwilach wędruje po górach, czyta lub tworzy biżuterię. Podczas pisania towarzyszą jej dwie rozmruczane kotki – poezja w najczystszej formie.
Zapraszamy też na kolejne „LENIWE NIEDZIELE Z KSIĄŻKĄ”:
19.03.2023 wokół książki pt. „Drań, czyli moje życie z jamnikiem” prowadząca Maria Sztyma
26.03.2023 wokół książki pt. „Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory” prowadząca Ewa Podleś
16.04.2023 wokół książki pt. „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” prowadząca Dominika Czerniak-Chojnacka
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych