„LENIWA NIEDZIELA Z … podróżą do Ameryki Łacińskiej”.

Gościem kolejnej „Leniwej niedzieli z…” będzie Aneta Skórnicka, podróżniczka i ilustratorka, która opowie o Ameryce Łacińskiej, zakątku świata pełnym kolorów i magii. Podczas warsztatów w Fotoplastikonie Warszawskim uczestnicy odbędą podróż do zielonej dżungli Amazońskiej, dowiedzą się jaki jest leniwiec i jak nie dać się zaatakować przez pumę. Odwiedzą też wielką pustynię Atakama i niesamowite gejzery oraz ogromną pustynię z soli w Boliwii. Będą się wspinać stromymi ścieżkami w Andach i pędzić tirem przez niezmierzone tereny Patagonii na spotkanie pingwinom. „Poznają” też dzieci z Peru, Boliwii, Ekwadoru, Kolumbii, Argentyny i Chile oraz dowiedzą się jak żyją, czym się interesują, i jak się bawią.
W drugiej części warsztatów uczestnicy stworzą wspólną historię o niezwykłej wyprawie, którą potem namalują.
 Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22/629 60 78 lub e-mailem: mkoziara@1944.pl
W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą,
komiksem, sztuką, muzyką, podróżą a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj mi mamo”.