LENIWA NIEDZIELA Z ... - Fotoplastikon Warszawski
50727
single,single-post,postid-50727,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,,vigor-ver-1.8,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

LENIWA NIEDZIELA Z …

„LENIWA NIEDZIELA Z…”
W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. Leniwa niedziela z… to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą  a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj mi, mamo”.

W ramach cyklu zapraszamy na zajęcia:

 

14.05 (niedziela) 11.00

„MUZYCZNA LENIWA NIEDZIELA Z ODGŁOSAMI PRZYRODY”

Dzieci dowiedzą się co to jest onomatopeja, będą naśladować odgłosy domowych oraz dzikich zwierząt, dźwięki przyrody takie jak wiatr, szum fal, szelest liści, odkryją także jak dźwięczne potrafi być ich ciało – będą klaskać, gwizdać, tupać, cmokać. A na koniec wszyscy stworzą piosenkę-opowieść. Warsztaty poprowadzi Włodek Dembowski, znany też jako Paprodziad, wokalista zespołów Łąki Łan, November Project i Dziadów Kazimierskich. To muzyczne spotkanie ma na celu zwrócenie uwagi dziecka na świat przyrody oraz rolę,  jaką w nim odgrywamy.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

21.05 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z KOMIKSEM”

Zapraszamy na warsztaty z Piotrem Nowackim, twórcą komiksów i ilustratorem. Podczas zajęć dzieci poznają proces powstawania komiksów i dowiedzą się kilku praktycznych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas ich tworzenia. Każdy z uczestników narysuje krótki komiks według własnego pomysłu oraz zaprojektuje do niego okładkę.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

28.05 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z WARSZAWSKĄ ARCHITEKTURĄ”

Uczestnicy poznają najważniejsze budynki z naszej stolicy, historie i ciekawostki o nich oraz ich lokalizację. Na koniec dzieci wykonają pocztówkę z Warszawy. Warsztaty poprowadzi Zofia Gońda, współzałożycielka projektu „Sztuczki ze sztuką”, który ma na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z architekturą, malarstwem czy rzeźbą.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

LENIWA 2