LENIWA NIEDZIELA Z ... - Fotoplastikon Warszawski
50727
single,single-post,postid-50727,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,,vigor-ver-1.8,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

LENIWA NIEDZIELA Z …

„LENIWA NIEDZIELA Z…”
W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. Leniwa niedziela z… to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą  a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj mi, mamo”.

W ramach cyklu zapraszamy na zajęcia:

 

02.07 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z WARSZAWSKIMI ULICAMI”
Na warsztatach dzieci  poznają artystów, na cześć których nazwano warszawskie ulice. Odkryją historię i najważniejsze dzieła Mehoffera, Matejki czy Picassa. W drugiej części spotkania wykonają prace inspirowane ich twórczością. Warsztaty poprowadzi Zofia Gońda, współzałożycielka projektu „Sztuczki ze sztuką”, który ma na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z architekturą, malarstwem czy rzeźbą.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

09.07 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z SŁOWIAŃSKIMI STWORAMI”
Warsztaty inspirowane niezwykłym bestiariuszem Kamili i Łukasza Loskot pt. „Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”. Ilustratorka i współautorka książki wprowadzi uczestników w niezwykły świat słowiańskiej mitologii, gdzie groźne Mamuny sąsiadują z dobrodusznym Chmurnikiem i złośliwą Strzygą, w których dawne legendy w zaskakujący sposób splatają się ze współczesnością. Na warsztatach dzieci stworzą także swoje własne potwory, wymyślą im imiona oraz się z nimi zaprzyjaźnią.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

16.07 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z MARCINEM BRYKCZYŃSKIM”
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim, laureatem licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. Wiele publikacji tego autora ma charakter edukacyjny, m.in. „Liczydełko”, „Alfabestia”. Znany jest także z cyklu dla dzieci „Opowiem ci, mamo”. Jest twórcą książki „Biały niedźwiedź, czarna krowa”, pozycji umieszczonej na Liście Honorowej IBBY.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

23.07 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z POCZTÓWKAMI Z WAKACJI”
Warsztaty poprowadzi Marianna Oklejak, ilustratorka „Przewodników dla młodych podróżników”, które odkrywają tajemnice najpiękniejszych miast Europy oraz opowiadają o niezwykłych ludziach i wydarzeniach.  W dobie poczty elektronicznej i cyfrowych aparatów prowadząca przypomni dzieciom sztukę pisania listów i pocztówek. A właściwie rysowania! Na warsztatach uczestnicy stworzą własne pocztówki, wykonają i ozdobią koperty, dodadzą samodzielnie zrobione znaczki i podstemplują.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

30.07 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z DESIGNEM”
Tym razem porozmawiamy o designie. Kiedy powstało to określenie i co oznacza? Co to jest „sztuka użytkowa”? Czy wanna może być dziełem sztuki? Jak artyści nadają drugie życie różnym przedmiotom? Uczestnicy spróbują także swoich sił jako projektanci pięknych przedmiotów. Warsztaty poprowadzi Zofia Gońda, współzałożycielka projektu „Sztuczki ze sztuką”, który ma na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z architekturą, malarstwem czy rzeźbą.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

LENIWA 2