LENIWA NIEDZIELA Z ... - Fotoplastikon Warszawski
50727
single,single-post,postid-50727,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,,vigor-ver-1.8,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

LENIWA NIEDZIELA Z …

„LENIWA NIEDZIELA Z…”
W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. Leniwa niedziela z… to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą  a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Partnerem „Leniwej niedzieli z książką” jest „Nasza księgarnia”, wydawca książek z cyklu „Poczytaj mi, mamo”.

W ramach cyklu zapraszamy na zajęcia:

 

 

01.10 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z PRZYRODĄ”

Zapraszamy na warsztaty z Tomaszem  Samojlikiem, popularyzatorem przyrody, miłośnikiem Puszczy Białowieskiej oraz autorem komiksów i książek dla dzieci. Jest on twórcą postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka. Podczas warsztatów będzie zarażał dzieci miłością do polskiej przyrody.

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

08.10 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z WYPRAWĄ NA KONIEC ŚWIATA”

Jak zorganizować wyprawę na koniec świata? Jak zostać podróżnikiem i czy dziś są jeszcze prawdziwi odkrywcy? Jak dotrzeć w dziewicze góry, których nikt jeszcze nie zdobył? Jak przeżyć dwa tygodnie, wisząc na kilometrowej skalnej ścianie? Opowieści będą przeplatane wyzwaniami ruchowymi i zabawami artystycznymi. Warsztaty poprowadzi Dawid Kaszlikowski – fotograf, operator kamery, alpinista.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

 

15.10 (niedziela) 11.00
„LENIWA NIEDZIELA Z TATRAMI”
Rodzinne spotkanie z Anną i Marcinem Szymczykami autorami książki pt. „Tatry z dziećmi”, którzy spróbują „zakorzenić” u najmłodszych miłość do najwyższych polskich gór. Rodzicom natomiast udowodnią, że wspólne wypady z dziećmi są możliwe do zorganizowania i mogą być mile spędzonym czasem na łonie natury.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

22.10 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z GÓRAMI”

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się skąd się biorą góry, dlaczego jedne wciąż rosną a inne się kurczą oraz jak z górskimi warunkami radzą sobie rośliny, zwierzęta i ludzie. Każde dziecko wypiętrzy własne góry, zasiedli je górskimi zwierzętami, a na koniec samo zmieni się w górala! Warsztaty poprowadzi Piotr Karski twórca książki dla dzieci pt. „W góry!”.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

29.10 (niedziela) 11.00

„LENIWA NIEDZIELA Z HIMALAJAMI”

Jak wysokie są najwyższe góry świata Himalaje i jak one powstały? Po co jeżdżą tam wspinacze? Jak się czuje człowiek na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza? Czym się różni życie mieszkających w Himalajach Nepalczyków od naszego? Jak wyglądają ich domy, pismo, jedzenie i stroje? Podczas zajęć dzieci obejrzą zdjęcia i filmy, posłuchają dźwięków instrumentów i dzwonków jaków, zrobią mapę Himalajów z ośmiotysięcznikami i namalują znaki z kamieni modlitewnych, jakie spotyka się przy nepalskich ścieżkach. Prowadzenie – Katarzyna Biernacka, podróżniczka i fotografka.
Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629  60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

LENIWA 2